четверг, 13 декабря 2018 г.

Математика, 5 клас. Система уроків по темі "Множення десяткових дробів"

УРОК І
Тема. Множення десяткових дробів.
Мета: добитися свідомого засвоєння учнями правила множення десяткових дробів, множення десяткового дробу на натуральне число; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати наполегливість, культуру записів.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
Обладнання: презентація (знаходиться в "Педагогічній скарбничці")
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент.
II. Аналіз тематичної контрольної роботи.
Черговий учень роздає зошити з результата­ми контрольно! роботи. Учитель аналізує по-милки та звертає увагу на ті завдання, що ви-кликали труднощі.
III. Актуалізація опорних знань.
1. Збільшити число:
а) 4,2 на 1,8;
б)  17 у 5 раз;
в) 4 в 1,5 раза;
г)  15 у 10 раз.
2. Зменшити число:
а) 17,9 на 8,1;
б) 2 у 6 раз.
3. Виконати множення:
а) 21∙10;
6)7∙100;
в) 41∙100;
г) 630∙100;
г) 603∙100;
д) 25∙4;
е) 125∙8;
є) 250∙4.
IV. Мотивація навчальної діяльності.
Задача. Скільки грошей заплатите за 4 руч­ки по 1,5 грн і 3 зошити по 0,5 грн?
Розв'язання
1,5 грн = 150 к; 0,5 грн = 50 к.
Тоді матимемо вираз:
150 к. ∙ 4 + 50 к. ∙ 3 = 600 к. + 450 к. = 1050 к. = 10,5 грн.
Задачу можна розв'язати, не переводячи гривні в копійки. Для цього слід навчитися множити десяткові дроби.
V. Вивчення нового матеріалу.
Учням пропонується опрацювати теоретичний матеріал з підручника [1] самостійно (§ 27, с. 236). Після роботи з підручником учитель проводить бесіду для з'ясування рівня засвоєн­ня правил.
VI. Розв'язувания вправ.
1. № 1231, 1234 (усно).
2. Гра «Хто швидше».
Учні об'єднуються у дві команди та виконують № 1236, 1239 (1 команда) і   № 1237, 1241 (2 команда)
Учитель стежить за правильністю та швидкістю виконання завдань.
VII. Підсумок уроку.
VIII. Домашнє завдання.
За підручником [1]: §27, № 1240,1244, 1245, 1246; § 9, 10 — повторити.

УРОК 2
Тема. Розв'язувания задач і вправ.
Мета: формувати в учнів уміння та навички виконання дій множення десяткових дробів, мно­ження десяткового дробу на натуральне число; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до предмета, культура математичної мови.
Тип уроку. Урок застосування знань і фор-мування вмінь і навичок.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
1. Усне опитування.
1) Як називають компоненти дій при множенні?
2) Що означає «Ь помножите на а»?
3) Назвати закони множення.
2. Математичний диктант.
1-й варіант
1) Записати у вигляді добутку:
а) 2,7 + 2,7 + 2,7 + 2,7 + 2,7;
б)143,5 + 143,5 + 143,5;
в) 0,2 + 0,2 + 0,2 + 0,2 + 0,2 + 0,2 + 0,2.
2) Знайти об'єм кімнати, довжина якої дорівнює 6,8 м, ширина — 4 м, висота — 2,5 м.
3) Обчислити (усно):
а) 0,3 ∙ 2;
б) 0,04 ∙ 0,8;
в) 0,3 ∙ 0,4;
г) 0,06 ∙ 0,07;
д) 0,25 ∙ 4;
е) 4,3 ∙ 0,2;
є) 0,6 ∙ 0,5.
4) Обчислити зручним способом:
а) 0,4 ∙ 24 ∙ 2,5;
б)  1,25 ∙ 6,37 ∙ 0,8;
в) 50 ∙ 2,62 ∙ 0,02.
5) Спростити вираз:
а) 0,4а ∙ 3;
б) 1,8х ∙ 2у;
в) 0,5 ∙ 0,7у;
г) 5а ∙ 7Ь ∙ 4с.
6) Обчислити, використавши розподільний закон множення:
а) 3 ∙ 37 + 3 ∙ 73;
б) 6,3 ∙ 2,7 + 6,3 ∙ 7,3;
в)  17 ∙ 123 – 17 ∙ 122;
г) 23,5 ∙ 12,5 - 23,5 ∙ 12,3.
2-й варіант
1) Записати у вигляді добутку:
а) 3,4 + 3,4 + 3,4 + 3,4;
б)  289,04 + 289,04;
в) 0,6 + 0,6 + 0,6 + 0,6 + 0,6 + 0,6 + 0,6 + 0,6.
2) Знайти об'єм кімнати, довжина якої дорівнює 2,5 м, ширина — 4,8 м, висота — 2 м.
3) Обчислити (усно):
а) 0,4 ∙ 3;
б) 0,06 ∙ 0,7;
в) 0,5 ∙ 0,7;
г) 0,08 ∙ 0,09;
д) 0,5 ∙ 2;
е) 5,3 ∙ 0,3;
є) 0,8-0,5.
4)  Обчислити зручним способом:
а) 0,04 ∙ 37 ∙ 2,5;
б) 0,8 ∙ 3,61 ∙ 1,25;
в) 0,05 ∙ 83,6 ∙ 20.
5) Спростити вираз:
а) 0,36 ∙ 2;
б)1,6х ∙ 2у;
в) 0,3 ∙ 0,4х;
г)0,5х ∙ 9Ь ∙ 8с.
6) Обчислити, використавши розподільний закон множення:
а)8 ∙ 31 + 8 ∙ 69;
б) 5,4 ∙ 3,1 + 5,4 ∙ 6,9;
в)29 ∙ 117 – 29 ∙ 116;
г) 11,5 ∙ 9,7 - 11,5 ∙ 9,5.
III. Розв'язування вправ.
Закріплення вивченого матеріалу і навичок множення десяткових дробів проводиться у ви­гляді гри «Естафета».
Клас об'єднується у дві команди. Учні по черзі виконують завдання своєї команди біля дошки.
Завдання для першої команди № 1254 (б), 1256 (б), 1259, 1260, 1289 (б).
Завдання для другої команди № 1254 (в), 1256 (а), 1258, 1261, 1289 (а).
IV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання.
За підручником [1]: § 9, 10 – повторити, §27, № 1257, 1253, 1264.

УРОК 3
Тема. Розв'язування задач і вправ.
Мета: формувати в учнів уміння та навички розв'язування задач і вправ на множення де­сяткових дробів; розвивати вміння аналізувати, доходити висновків; виховувати допитливість, увагу й інтерес до математики.
Тип уроку. Урок застосування знань і формування вмінь і навичок.
Х1Д УРОКУ
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
Математична казка
Жили котик Мурчик і киця Мазунка недалеко від містка над глибоким яром. Кожного дня вони бігали по містку та гралися в лічилку.

Ми місток перебігли.
Раз! Два! Три!
Чотири! П'ять!
Як зайчата: скік направо,
Скік — наліво.
Десять! Дев'ять!
Вісім! Сім!
Ми радієм сонцю всі.
Та що це? Киця впала під місток,
Стала Мурчика благати,
Щоб від смерті рятував він.
Побіг котик до Мудрої сови запитати, як це можна зробити. А сова сказала: «Якщо у при­кладах правильно поставите кому та невідомі цифри, то дам вам мотузку — нею і врятуєте кицю!» — і дала аркуш з прикладами:
1)94,12 ∙ 0,* = 47,06;
2) 0,22* ∙ 7,46 = 16*358;
3)  12,*45 ∙ *,32 = 1***34;
4) **3,4 ∙ *7,25 = 19**15.
А ви, хлоп'ята, часу не гайте,
Котику Мурчику допомагайте.
Пригадав котик всі правила та швиденько виконав завдання сови. 3 радістю сова подала котику мотузку і Мурчик допоміг киці вилізти з яру.
То ж, любий друже!
Не лінуйся, а вчись!
Бо чого навчишся в школі,
Знадобиться ще колись.
III. Розв'язування задач і вправ.
Етап уроку проходить у вигляді естафети «Умій і знай». Клас об'єднується у дві команди. На магнітних дошках прикріплено картки з завданням, які команди одночасно починають виконувати. Кожен учень виконує одну дію біля дошки. Яка команда швидше виконає обчислення, та і перемагає.
Завдання для першої команди
 Виконати дії:
1) 24,6 + (64,8 - 10) - 1,6 - 57,85;
2)  (300 : 10+ 0,52) ∙ 22.
Завдання для другої команди
Виконати дії:
1)45,8 + (10 + 6,8) ∙ 3,2 - 11,5;
2) 1,12 - (150 : 25 - 5)3
IV. Підсумок уроку.
V. Домашне завдання.
За підручником [1]: §27,№ 1267, 1274, 1276.

УРОК 4
Тема. Окремі випадки множення.
Мета: формувати в учнів уміння та навички множення десяткових дробів на 10,100, 1000 та зменшення їх у 10, 100, 1000 раз; розвивати на­вички самостійної роботи з підручником, усної лічби; виховувати інтерес до математики.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
Х1Д УРОКУ
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
1. Усне опитування.
1) Як називають числа при множенні?
2) Як знайти невідомий множник?
3) Що означає «a помножити на b»?
4) Назвати закони множення та сформулювати їх.
2. Виконати дії:
1) помножити 10 на число: 2; 9; 19; 191;
2) помножити 100 на число: 5; 15; 155;
3) помножити 1000 на число: 7,27; 13,1.
3. Чи правильні рівності:
а) 0,5 ∙ 2=1;
б) 0,125 ∙ 8=1;
в) 4 ∙ 2,5 =10;
г) 0,2 ∙ 50 = 100;
г) 25 ∙ 0,4 =100;
д) 0,5 ∙ 20 =100?
III. Мотивація навчальної діяльності.
Завдання. Обчислити добуток 0,2 ∙ 10 двома способами.
Розв'язання
1) 0,2 ∙ 10= 0,2 + 0,2 + 0,2 + 0,2 + 0,2 + 0,2 + 0,2 + 0,2 + 0,2 + 0,2 = 2;
2)        
Повідомляємо, що такий добуток можна обчислювати простіше, про що сьогодні учні дізнаються на уроці.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Обчислити:
а) 0,34 ∙ 10;
б) 0,34 ∙ 1000;
в) 0,34 ∙ 100;
г) 0,34 ∙ 0,1.
Після виконання завдання учитель разом з учнями аналізує, як змінюється положення коми у кожному з розглянутих прикладів.
2. Самостійна робота з підручником. Учні розглядають запропоновані в підручнику на с. 243 приклади, ознайомлюються з пра­вилом множення десяткового дробу на 10,100, 1000,...
V. Розв'язування усних вправ.
1. Одна ручка коштує 0,5 грн. Скільки коштують: 3 ручки, 5 ручок, 10 ручок?
2. За 10 зошитів заплатили 2,5 грн. Скільки коштує: 1 зошит, 4 зошита?
3. Розв'язати № 1291, 1293, 1297 [1].
VI. Підсумок уроку.   
VII. Домашнє завдання.
За підручником [1]: §28, № 1300,1301,1306, 1332 (б, г).

УРОК 5
Тема. Окремі випадки множення.
Мета: формувати в учнів уміння та навички множення десяткового дробу на 10, 100, 1000, ..., та 0,1; 0,01 ..., застосування законів мно­ження при обчисленні значення виразу; розвивати пам'ять, кмітливість, творчість, працелюбність.
Тип уроку. Урок застосування знань і формування вмінь і навичок.                                   
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
1. Виконати множення (усно):
а)  10 ∙ 0,4;
б) 0,1 ∙ 37;
в) 0,3 ∙ 0,4;
г) 0,01 ∙ 1;
г) 2,34 ∙ 100;
д)0,1 ∙ 0,1;
е) 0,8 ∙ 9;
є) 10 ∙ 0,1;
ж)  100 ∙ 87,6;
з) 5 ∙ 0,7.
2. Збільшити в 10 раз число:
а) 5; 0,4; 2,09; 0,01; 0,37;
б) 21; 1,7; 0,207; 1,008; 0,2.
3. Знайти значення виразу:
а) (0,2 ∙ 9) ∙ 50;
б) 2,7 ∙ 9,1 + 7,3 9,1;
в) 1,25 ∙ 0,8;
г) 1,12 ∙ 26,5 - 1,12 ∙ 16,5.
III. Розв'язування вправ.
За підручником [1]:
№ 1299 (колективно, із записом на дошці);
№ 1316 (самостійно, за зразком);
№ 1320 (а, б— колективно, в — самостійно);
№1313 (колективно).
IV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання.
За підручником [1]: 1) § 28, № 1307, 1321, 1312.
2) Записати в зошити по два приклади мно­ження десяткового дробу на 10,100,1000 та 0,1; 0,01.

УРОК 6
Тема. Окремі випадки множення.
Мета: формувати в учнів уміння та навички розв'язування задач, що передбачають множен­ня десяткових дробів, множення десяткового дробу на число; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики, прагнення до знань.
Тип уроку. Урок застосування знань і форму-вання вмінь і навичок.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань учнів.
1.     Гра « Знайти помилку».
Учитель. У царя було три сини. Одного разу зібралися два старших на бал до сусіднього королівства. А щоб найменший брат Іванко з ними не поїхав, йому сказали: «Знайди помилки у прикладах, тоді і поїдеш». Допоможемо Іванкові знайти помилки.
Клас об'єднується у дві команди. По черзі учні виконуватимуть по одному завданню на відкидних дошках. Результати перевірятимемо колективно.
Завдання
 Поставити кому так, щоб відповідь стала правильною:
а) 12,3 ∙ 8,9 =10947;
б) 0,123 ∙ 8,9 = 10947;
в) 12,3 ∙ 0,89 =10947;
г) 4,356 ∙ 18 = 78408;
г) 1,23 ∙ 8,9 = 10947;
д) 2,3 ∙ 0, 14 = 322;
е)  123 ∙ 8,9 =10947;
є) 5 ∙ 1,43 ∙ 0,2 = 143;
ж) 0,123 ∙ 0,89 = 10947;
з) 0,125 ∙ 5,17 ∙ 8 = 517.
2. Колективне виконання завдань.
1) Збільшити число 21,07 у 1000 раз.
2) Збільшити число 0,008 у 100 раз.
3) Знайти число, у 10 раз менше від числа 20,7.
III. Навчальна самостійна робота.
1-й варіант
1. Обчислити:
а) 5,6 ∙ 0,8;
б) 14,8 ∙ 12;
в) 3,2 ∙ 0,01;
г) (0,5 ∙ 7) ∙ 20;
г)0,3 ∙ 1,115;
д) 0,32 ∙ 10;
е) 0,03 ∙ 100;
є) 3,4 ∙ 7,2 + 3,4 ∙ 2,8.
2. Бабуся купила 0,4 кг капусти по 7 грн 60 к. за один кілограм. Скільки коштує покупка?
3. Два пішоходи, відстань між якими 15 км, вийшли назустріч один одному. Швидкість першого дорівнює 3,2 км/год, швидкість дру­гого — 3,5 км/год. Яка відстань буде між пішоходами через 2 год?
2-й варіант
1.  Обчислити:
а) 6,4 ∙ 0,7;                б) 12,6 ∙ 14;
в) 0,28 ∙ 10;                г) (0,2 ∙ 21) ∙ 50;
г) 0,2 ∙ 1,235;             д) 0,09 ∙ 100;
е) 2,1 ∙ 0,01;               є) 4,9 ∙ 13,7 - 4,9 ∙ 3,7.
2.  Катя купила 0,3 кг мандаринів по 5 грн 80 к. Скільки грошей вона заплатила?
3.  Два потяги, відстань між якими 70 км, вийшли назустріч один одному. Швидкість одного потяга — 56 км/год, другого — 45 км/год. Яка відстань буде між потягами через 0,4 год?
3-й варіант
1.  Обчислити:
а) 0,3 ∙ 0,02;
б) 0,7 ∙ 0,051;
в) 0,342 ∙ 100;
г) (0,5 ∙ 13) ∙ 20;
г) 1,3 ∙ 1,5;
Д) 1,72 ∙ 14;
е) 5,6 ∙ 0,1;
є) 14,2 ∙ 3,4 -3,4 ∙ 4,2.
2. Учень купив 0,7 кг бананів по 4 грн 80 к. Скільки грошей він заплатив?
3. Швидкість автомобіля 48,5 км/год, а пішохода — 6,3 км/год. Пішохід і автомобіль вирушили одночасно в протилежних напрямках. Яка відстань буде між ними через 0,3 год?
4-й варіант
1.  Обчислити:
а) 0,6 ∙ 0,03;              б) 1,2 ∙ 1,6;
в) 0,6 ∙ 0,017;             г) (0,4 ∙ 1,7) ∙ 25;
г) 2,14 ∙ 16;                д) 0,132 ∙ 100;
е) 6,3 ∙ 0,1                  є) 19,8 ∙ 3,1 – 9,8 ∙ 3,1.
2.  Ігор купив 0,7 кг яблук по 2 грн 80 к. Скільки грошей він заплатив?
3. 3 одного пункту в протилежних напрям­ках вирушили пішохід і велосипедист. Швидкість пішохода — 6,2 км/год, а велосипе­диста — 16,4 км/год. Яка відстань буде між ними через 0,7 год?
IV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання.
За підручником [1]: § 28, № 1324 (б), 1326, 1336.

УРОК 7
Тема. Розв'язування задач і вправ.
Мета: формувати в учнів уміння та навички виконання дій з десятковими дробами, порівняння виразів; розвивати самостійність; виховувати наполегливість.
Тип уроку. Урок застосування знань і формування вмінь і навичок.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
Гра «Ромашка» (повторення множення десяткового дробу на 10, 100,0,1,0,01).
Клас об'єднано у дві команди. Необхідно виконати множення чисел, записаних у квадраті, на числа, записані у кружечках.
Завдання для першої команди








Завдання для другої команди









III. Розв'язування задач.
1. Розв'язування задач командами.
Завдання для першої команди
За підручником [1, с. 253]: № 1 (а), 3 (б), 4 (а), 7 (а), 6 (б).
Завдання для другої команди
За підручником [1, с. 253]: № 1 (б), 3 (а), 4 (в), 7 (б), 6 (а).
Від кожної команди один учень виконує одне завдання на дошці.
2.  Самостійне виконання завдань: № 2, 5 [1,с. 253].
3. Колективне виконання завдань (із записом на дошці з коментуванням):     № 8,9,10 [1, с. 253].
IV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання.
За підручником [1]: § 27, 28, № 1323, 1335.

УРОК 8
Тема. Розв'язування задач і вправ. Самостійна робота №11.
Мета: перевірити вміння та навички множен­ня десяткових дробів, розв'язування задач на складання числового виразу, складання рівняння і його розв'язування; розвивати навички самостійної робота, кмітливість, наполегливість; виховувати навички раціонального використання робочого часу.
Тип уроку. Урок контролю та перевірки умінь і навичок.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.          ,
В усній бесіді перевірити знання учнями правил множення десяткових дробів.
III. Самостійна робота № 11 [1, с. 250 - 251].
1.  Надання учням інструкції щодо вибору завдань і написання самостійної роботи №11.
2. Усне коментування розв'язань деяких завдань з кожного варіанта.
3. Написання самостійної роботи №11.
IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання.
За підручником [1]: § 28, 27, № 1285, 1329.

УРОК 9
Тема. Розв'язування задач і вправ.
Мета: узагальнити та систематизувати знан­ня учнів про множення десяткових дробів, мно­ження десяткового дробу на розрядну одиницю; провести діагностику засвоєння теоретичного матеріалу та навичок множення десяткових дробів; розвивати пам'ять, обчислювальні навич­ки; прищеплювати інтерес до математики.
Тип уроку. Урок узагальнення та систематизації.
Покажи мені — і я запам 'ятаю,
Дай мені діяти самому і я навчусь.
Китайська мудрість
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
Учні працюють у парах,  перевіряють відповіді на запитання один в одного.
Запитання
1) Як помножити десяткові дроби?
2) Як помножити десяткові дроби на 10,100, 1000...?
3)  Як помножити десяткові дроби на 0,1, 0,01, 0,001...?
4) Які закони множення використовуються під час множення десяткових дробів?
5) Що називають квадратом числа?
6) Що називають кубом числа?
III. Розв'язування задач і вправ.
Учні об'єднуються у дві команди. Перша виконує пункти а), а друга — пункти б) запропонованих завдань.
1. Скільки цифр після коми матиме добуток: а) 2,3 ∙ 0,6;       6)1,24 ∙ 0,7?
2. Записати та обчислити квадрат числа: а)7; 0,2;           б) 9; 0,3.
3. Записати куб числа: а) 0,2;              б) 0,3.
4. На яке натуральне число треба помножи­ти запропоноване число, щоб добуток був натуральним числом?
а) 2,6; 1,13;      б) 2,8; 1,19.
5. Обчислити:
а) 3,5 ∙ 10 + 95 ∙ 0,1;   б) 2,6 ∙ 100 + 43 ∙ 0,1.
6. Спростити вираз:
а) 2,6а + 3,4а - 7;     б) 1,74 + 6,34 - 9.
7. Знайти х:
а)х=1,07 ∙ 10;          б)х= 1,07 ∙ 100.
IV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання.
За підручником [1]: § 27, 28, тестові завдан­ня на с. 252.
УРОК 10
Тема. Тематичне оцінювання VII.
Мета: перевірити та оцінити знання учнів з теми; розвивати логічне мислення; виховувати вміння аналізувати та доходити висновків.
Тип уроку. Урок перевірки знань, умінь і на­вичок.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент.
II. Виконання завдань тематичної роботи.
1-й варіант
1. Обчислити:
а) 0,56 ∙ 100;    б) 39,2 ∙ 8,2;
в) 2,17 ∙ 0,43;   г) 2,7 ∙ 0,1;
г) 6,24 ∙ 12;      д) 0,24 ∙ 35.
2. Знайти значення виразу:
а) (0,5 ∙ 9) ∙ 2;
б) 2,3 ∙ 1,7 + 1,7 ∙ 7,7;
в) 1,25 ∙ 0,8;
г) 2,27 ∙ 16,3 - 2,27 ∙ 6,3.
3. Знайти значення виразу
1,76х + 2,24х, якщо х = 0,1.
4. Два пішоходи вийшли назустріч один од­ному зі швидкостями 5,8 км/год і 6,5 км/год. Відстань між ними 40 км. Яка відстань буде між ними через 2,5 год?
5. Купили 2,5 кг печива по ціні 6,8 грн і 0,8 кг цукерок по 17,7 грн. Скільки коштує вся по­купка?
2-й варіант
1. Обчислити:
а) 2,38 ∙ 1000; 
б) 3,12 ∙ 0,4;
в) 1,92 ∙ 1,3;    
г) 3,8 ∙ 0,1;
г) 1,75 ∙ 27;    
 д) 61,4 ∙ 19.
2. Знайти значення виразу:
а) (0,2 ∙ 23,6) ∙ 5;
б) 10,8 ∙ 7,4 + 10,8 ∙ 2,6;
в) 0,25 ∙ 0,4;
г) 6,54 ∙ 19,4 - 6,54 ∙ 19,3.
3. Знайти значення виразу
1,6а - 1,4а + 3,8а, якщо а = 0,1.
4. Із села вийшли два пішоходи в одному напрямку зі швидкостями 6,2 км/год і 4,3 км/год. Яка відстань буде між ними через 3 год?
5.  Купили 2,7 кг крупи по 4,3 грн за один кілограм і 3,5 кг капусти по 1,3 грн. Скільки коштує вся покупка?
3-й варіант
1. Обчислити:
а) 0,734 ∙ 100;
б) 12,3 ∙ 0,8;
в) 7,23 ∙ 4,2;
г) 5,26 ∙ 0,1;
г) 3,12 ∙ 54;     
д) 8,35 ∙ 18.
2. Знайти значення виразу:
а) (2,5 ∙ 43,2) ∙ 0,4;
б) 13,8 ∙ 7,8 + 13,8 ∙ 2,2;
в) 37 ∙ 0,5 ∙ 0,4;
г) 39,8 ∙ 7,9 - 39,7 ∙ 7,9.
3. Знайти значення виразу
10,3а - 8,3а + 7, якщо а = 0,1.
4. Із села в протилежних напрямках вийшли два пішоходи. Перший рухався зі швидкістю 6,2 км/год і йшов 3 год. Швидкість другого 5,8 км/год і був він у дорозі 3,5 год. Яку відстань пройшов кожний пішохід?
5. У класі 25 учнів. Стрілецький гурток відвідує 0,4 усіх учнів, а танцювальний - 0,2 усіх учнів. Скільки учнів не відвідують жодного гуртка?
III. Підсумок уроку.
IV. Домашнє завдання.
За підручником [1]: § 27, 28 - повторити.
Література
1. Бевз Т.П., Бевз В.Г. Математика: Підруч. для 5 кл. загальноосвіт. навч. закл. - К.: Зодіак-Еко, 2005.
2. Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. Ма­тематика: Підруч. для 5-го кл. - X.: Гімназія, 2005.

3. Вихор СТ. Самостійні та контрольні роботи, 5 клас. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2005.

Комментариев нет:

Отправить комментарий